Wspieramy Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych

przy Al. Powstańców Wielkopolskich 66/6870-111 Szczecin

 

Któregoś pięknego, jesiennego dnia, odwiedziły nas dzieci z Akademi Pana Drozda na Bezrzeczu...

Galeria mediów

 

 

Ogród społeczny na Łasztowni

Galeria mediów

fot. Anna Duda

 

 

GIMNAZJUM NR 14 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI

XI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI

http://www.zso4.szczecin.pl/#!UKWIECANIE-SZKO%C5%81Y/c3wv/551175b30cf220353051493e

 

 

 

"Majowy Rozkwit " z AKADEMIĄ PRZYSZŁOŚCI


Akadamia Przyszłości:

Jałowce, róże oraz hortensja bukietowa… Tak niewiele trzeba było, aby uczynić teren zielony piękniejszym. A to wszystko dzięki dzieciom i wolontariuszom z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI oraz ich Majowemu rozkwitowi. Wydarzenie miało miejsce w czwartek, 15 maja, przed Szkołą Podstawową nr 54 w Szczecinie.

Podopieczni ze szczecińskiego oddziału programu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI dobrze wiedzą, co to znaczy otrzymać bezinteresowną pomoc. Dlatego tym chętniej wzięły w swoje ręce łopaty i pokazały swoją siłę i zapał do pracy, aby móc się odwdzięczyć, sprawiając radość innym, zagospodarowując teren przed szkołą.

- Chcemy w ten sposób uświadomić mieszkańcom Szczecina istnienie programu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI – powiedziała Ewa Krutysza, koordynatorka programu. – Jednak mnie najbardziej cieszy, że dzieci ochoczo zabrały się do pracy, wykonując czynności, które niekiedy sprawiają trudność osobom dorosłym.

Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród przechodzących obok szkoły szczecinian, którzy zatrzymywali się i podziwiali pracowitość małych ogrodników. Jednak do wydarzenia nie doszłoby, gdyby nie bezinteresowna pomoc ludzi dobrej woli. Nieodpłatnie projekt wykonała Pracownia Architektury Origami ze Szczecina, na czele z Adamem Nieszporkiem oraz Romanem Brundą, natomiast rośliny przekazała Joanna Gradek z Zielonego Ogrodu.

Zmęczeni wykonaną pracą podopieczni AKADEMII, ale zadowoleni z końcowego wyglądu terenu, chętnie zasiedli do wspólnego ucztowania przy pizzy, wspominając Majowy rozkwit.

- Chciałbym być taki, jak Pan Adam architekt. Kiedyś może będę u niego pracować. – rozmarzył się Olek, podopieczny AKADEMII.

 

Zielony Ogród:

My również dziękujemy za możliwość udziału w tak wspaniałej akcji!
Zależy nam aby Szczecin wyglądał coraz piękniej!
Dziękujemy uczniom SP54...Nasadzenia zostały wykonane z wielką pasją i zaangażowaniem!

Podziękowania ślemy także do ORIGAMI - PRACOWNIA PROJEKTOWANIA KRAJOBRAZU. Świetny projekt ;D


Galeria mediów

UA-40701666-1